Povrchová úprava dřeva

Povrchová úprava dřeva

Aneb barvy tvoří domov a život


Barva je vyprávění, popisuje realitu a mísí ji s fantazií. Barva definuje, shromažďuje, inspiruje, ukrývá, povzbuzuje, okouzluje. 
Pro povrchovou úpravu dřeva používáme vodou ředitelná mořidla značky RENNER. RENNER Italia S.p.a - wood coatings je přední evropský výrobce nátěrových hmot na dřevo s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí.

Pokročilá technologie výroby

Srdcem Renner Italia S.p.A. je oddělení R&D (výzkum a vývoj). Tým vysoce kvalifikovaných chemiků společně se vyspělými laboratorními technologiemi pracuje na vývoji nových produktů, kterých dosud bylo vyvinuto více než 2000. Široká škála vodou ředitelných produktů pokrývá požadavky celého trhu.

Standartně nabízíme výběr z odstínů pro interiéry:
   
 
 
 
 
Proč chránit dřevo v exteriéru? 

Faktory ovlivňující životnost dřeva - houby, voda a sluneční záření jsou největší nepřátelé dřeva a nátěrů v exteriéru. Kvalitní nátěrové hmoty minimalizují jejich škodlivé vlivy.

HOUBY

- nadměrně vlhké dřevo je hlavní důvod tvorby a rozvoje hub a plísní. Houby se množí při vlhkosti přesahující 20 %. Jednou napadnuté dřevo se takového parazita již nikdy nezbaví. Houby se dělí do dvou tříd - dřevozbarvující a dřevokazné.

VODA

- dřevo je hydroskopický materiál, který přijímá vodu z okoního prostředí a opět ji do něho uvolňuje. Tyto jevy způsobují objemové změny dřeva. Střídavé bobtnání a smršťování snižuje přilnvost lakového filmu. Nadměrně vlhké dřevo navíc urychluje destriktivní účinky slunečního záření a podporuje již zmiňovanou tvorbu hub a plísní. Hlavní obranou je vhodná povrchová úprava odolná vůči vodě, vlhkosti a s tím spojenými jevy. 

SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ

- spektrum slunečního záření se skládá z:

  • ultrafialového záření (kolem 5 %) - proniká do hloubky, působí na nátěr i dřevo
  • viditelného záření (kolem 45 %) - ovlivňuje odstín dřeva, tzv. oxidace
  • infračerveného záření (kolem 50 %) - přenáší teplo, které urychluje všechny degradační vlivy.

Sluneční radikály dopadající na povrch zůsobují ztrátu elasticity a žloutnutí lakového filmu. Při hlubším průniku dochází k destrikci ligninu, což může vést k odlupování nátěru. Životnost povrchové úpravy a dřeva výrazně ovlivňuje síla pigmentace nátěru, ve kterém spočívá jejich hlavní ochrana.

 
Odstíny pro exteriéry:

    
 
 
Odstín si můžete vybrat i na přání. Zákaznické realizace netradičních barev: